Start
Menu
Ilość zdarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj182
Wczoraj189
Tydzień563
Miesiąc2946
Wszystkie245129
Translator
Polish English German Russian
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Menu użytkownika
Polska Biega
Promując piątą edycję Polska Biega 5 maja 2009r.z samego środka Polski - Piątku (woj. łódzkie) wyruszyła Sztafeta Polska Biega którą stanowią cztery drużyny. Ambasadorami i sympatykami akcji, są m.in.: Robert Korzeniowski, Beata Sadowska, Artur Partyka, Przemysław Babiarz, Sebastian Chmara , którzy biegną do Słubic, Suwałk, Cieszyna oraz Przemyśla.
Akcję pod hasłem "Polska Biega" mającą na celu zachęcenie Polaków do zmiany trybu życia na zdrowy i aktywny poprzez bieganie, które jest najbardziej dostępną i najprostszą formą sportu amatorskiego zainicjował w 2006 r. Klub Polska Biega wspólnie z redakcją TVP Sport.
W tegorocznej akcji zespoły pokonają w sumie ponad 1 900 kilometrów w czasie 245 godz.
Uczestnicy Sztafety nie tylko biegną, ale również rozmawiają z mieszkańcami mijanych miejscowości i zachęcają do udziału w rozbieganym weekendzie 9-10 maja, w którym to przypada kulminacyjny moment tegorocznej akcji "Polska Biega".
W dniu 8 maja 2009r. również Opatów gościł jedną z czterech sztafet biegnącą do Przemyśla. Kapitanem tej sztafety był znany sportowiec Robert Korzeniowski.
Do czynnego udziału w sztafecie włączyła się Komenda Powiatowa PSP w Opatowie, którą reprezentowało dwóch strażaków: mł. bryg. Dariusz Socha (Z-ca Komendanta) oraz kpt. Mirosław Wicha. Strażacy pobiegli wspólnie ze sztafetą do Sandomierza pokonując dystans ponad 30 - to kilometrowy.


 
Linki
Banery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama